syrop paracetamol skutki co to znaczy
Definicja Paracetamolum skład. Co to jest przeciwbólowe, przeciwgorączkowe. Stosowanie Paracetamol.

Czy pomocne?

Leczenie Paracetamol (syrop)

Nazwa zagraniczna Paracetamol (syrop):Paracetamolum
Składniki leku Paracetamol (syrop): paracetamol
Forma leku Paracetamol (syrop): syrop
Kategorie:Ośrodkowy układ nerwowy
Specjalność:
  • Medycyna rodzinna,
  • Pediatria.
Efekty pożądane Paracetamol (syrop)
  • przeciwbólowe,
  • przeciwgorączkowe.
Podobne do Paracetamol (syrop): Paracetamol, syrop o smaku czekoladowym, (120 mg / 5 ml), 100 ml
Zamienniki Paracetamol (syrop):
Instrukcja Paracetamol (syrop) stosowanie:Bole różnego pochodzenia: bolesne ząbkowanie, bóle zębów i ból gardła. Gorączka w przebiegu przeziębienia i grypy.DAWKOWANIE:Doustnie. Dawkowanie jest indywidualne, ustalone według masy ciała dziecka. Pojedynczą dawkę można podawać 4 razy na dobę nie częściej niż co 4 godziny.MOŻLIWE SKUTKI UBOCZNE:Skórne reakcje nadwrażliwości (wysypka), zaburzenia ze strony przewodu pokarmowego (pieczenie w nadbrzuszu, nudności, wymioty). Sporadycznie mogą wystąpić  zaburzenia w obrazie krwi.POINFORMUJ LEKARZA:Gdy dziecko ma nadwrażliwość na składniki preparatu, choroby wątroby, nerek, padaczkę.
Dawkowanie Paracetamol (syrop):Doustnie. Dawkowanie jest indywidualne, ustalone według masy ciała dziecka. Pojedynczą dawkę można podawać 4 razy na dobę nie częściej niż co 4 godziny.MOŻLIWE SKUTKI UBOCZNE:Skórne reakcje nadwrażliwości (wysypka), zaburzenia ze strony przewodu pokarmowego (pieczenie w nadbrzuszu, nudności, wymioty). Sporadycznie mogą wystąpić  zaburzenia w obrazie krwi.POINFORMUJ LEKARZA:Gdy dziecko ma nadwrażliwość na składniki preparatu, choroby wątroby, nerek, padaczkę.
Skutki uboczne Paracetamol (syrop):Skórne reakcje nadwrażliwości (wysypka), zaburzenia ze strony przewodu pokarmowego (pieczenie w nadbrzuszu, nudności, wymioty). Sporadycznie mogą wystąpić  zaburzenia w obrazie krwi.POINFORMUJ LEKARZA:Gdy dziecko ma nadwrażliwość na składniki preparatu, choroby wątroby, nerek, padaczkę.
Poinformuj lekarza gdy lek Paracetamol (syrop):Gdy dziecko ma nadwrażliwość na składniki preparatu, choroby wątroby, nerek, padaczkę.
Dotyczy:
  • ból głowy,
  • ból zębów,
  • nerwoból,
  • gorączka,
  • przeziębienie,
  • grypa,
  • ząbkowanie.

Definicja Paracetamolum: Co to jest Paracetamol (syrop) lek w Skutki uboczne P .