właściwy ciężar co to znaczy
Co oznacza Ciężar właściwy. Definicja oznacza gęstość moczu, zależy od ilości moczu i.

Czy pomocne?

Definicja Ciężar właściwy

Co to jest CIĘŻAR WŁAŚCIWY: Ciężar właściwy (gęstość względna) - oznacza gęstość moczu, zależy od ilości moczu i rozpuszczonych w nim substancji. Gdy w moczu obecne jest białko i glukoza, jego gęstość zwiększa się.
Ciężar właściwy zależy od sprawności zagęszczania moczu przez nerki.
Przyjmowanie tylko niewielkiej ilości płynów lub utrata płynów np. na skutek obfitego pocenia się lub wymiotów i biegunki, powoduje zwiększenie ciężaru właściwego moczu. Przyczyną małych ilości jest przyjmowanie dużych ilości płynów oraz choroby nerek.

Wartości prawidłowe: 1,002-1,030


Definicja Cholinesteraza (CHE):
Co to jest enzym ten wytwarzany jest w wątrobie. Na podstawie wyników CHE stwierdza się czy wątroba jest w stanie wytwarzać dostateczną ilość enzymów, przed operacją lekarz stwierdza ryzyko związane z ciężar właściwy co znaczy.
Definicja Chemioterapia:
Co to jest Chemioterapia - to rodzaj leczenia polegający na podawaniu pojedynczo lub w różnych kombinacjach leków przeciwnowotworowych ciężar właściwy krzyżówka.
Definicja Ciągotka:
Co to jest priapismus - to długotrwały wzwód nie ustępujący po wytrysku. Może być wywołany przez uraz mózgu, rdzenia, kręgosłupa, zapalenie cewki moczowej, zapalenia stercza, nadużycia seksualne, alkoholizm ciężar właściwy co to jest.
Definicja Cholesterol LDL:
Co to jest nazywany jest złym cholesterolem , zbyt duża jego ilość w organizmie odkłada się w naczyniach krwionośnych powodując ich zwężenie. Najczęściej jest on wynikiem używania tłuszczy zwierzęcych.Wartości ciężar właściwy słownik.
Definicja Cynk:
Co to jest gojenie się ran i wzmacnia układ odpornościowy, korzystnie wpływa na włosy i skórę, pomaga w leczeniu chorób skóry (trądzik, opryszczka).Kobiety powinny dziennie przyjmować 12-15mg cynku, kobiety w ciężar właściwy czym jest.

Czym jest Ciężar właściwy znaczenie w Słownik na C .

  • Dodano:
  • Autor: