czkawka co to znaczy
Co oznacza Czkawka. Definicja klonicznego skurczu przepony, powoduje on że przy wdechu nagle zamyka.

Czy pomocne?

Definicja Czkawka

Co to jest CZKAWKA: Czkawka jest to mimowolny napad klonicznego skurczu przepony, powoduje on że przy wdechu nagle zamyka się głośnia, powoduje charakterystyczny dźwięk i wstrząs klatki piersiowej.
Czkawka najczęściej jest objawem banalnym i niegroźny występującym u osób nerwowo nadpobudliwych, w stanie choroby przewodu pokarmowego itp ale może także oznaczać poważną chorobę np. uszkodzenie przepony, zapalenie otrzewnej i inne.
Dlatego jeżeli czkawka nas męczy bardzo często albo nie możemy sie jej pozbyć przez kilka godzin należy udać się do lekarza.
Jednym z polecanych sposobów pozbycia się czkawki jest zwiększenie ilości dwutlenku węgla we krwi co uzyskujemy poprzez oddychanie do papierowego worka.Definicja Cechy Płciowe:
Co to jest cechy odróżniające kobietę od mężczyzny. Do pierwszorzędnych cech zalicza się gruczoły płciowe u mężczyzn jądra, u kobiet jajniki. Drugorzędowe to narządy płciowe, które biorą udział w procesie czkawka co znaczy.
Definicja Cysta:
Co to jest nazwa to torbiel ) :Jest to najczęściej występujący wytwór patologiczny zaliczany do łagodnych nowotworów. Może powstać w dowolnym miejscu w organizmie (skóra, kości, narządy wewnętrzne) - składa się czkawka krzyżówka.
Definicja Ciągotka:
Co to jest priapismus - to długotrwały wzwód nie ustępujący po wytrysku. Może być wywołany przez uraz mózgu, rdzenia, kręgosłupa, zapalenie cewki moczowej, zapalenia stercza, nadużycia seksualne, alkoholizm czkawka co to jest.
Definicja Cholesterol LDL:
Co to jest nazywany jest złym cholesterolem , zbyt duża jego ilość w organizmie odkłada się w naczyniach krwionośnych powodując ich zwężenie. Najczęściej jest on wynikiem używania tłuszczy zwierzęcych.Wartości czkawka słownik.
Definicja Cysteina:
Co to jest aminokwasem endogennym.Jako jeden z niewielu aminokwasów zawiera siarkę. Produkuje glutation - najważniejszy przeciwutleniacz występujący w naszych organizmach.Jej głównym zadaniem jest ochrona czkawka czym jest.

Czym jest Czkawka znaczenie w Słownik na C .

  • Dodano:
  • Autor: