podstawy treningu siły co to znaczy
Co znaczy siły mięśniowej (Monografia treningu?. Co to jest informacje dotyczących różnych aspektów.

Czy pomocne?

Podstawy treningu siły mięśniowej (Monografia treningu siły mięśniowej tom I)

Definicja z ang. Basics of muscle strength training (Monograph training muscle strength Volume I), z niem. Grundlagen der Muskelkrafttraining (Monografie Training der Muskelkraft Band I).

Autor (autorzy):
Szczegóły wydania: Wydawnictwo "Sport i Rehabilitacja", Tarnów 2000, wyd. 2, Oprawa: miękka foliowana,343 str., Wymiary: 145 x 205 mm
Zagadnienia: podstawy treningu siły
ISBN: ISBN 83-86744-29-4
Opis: Celem pracy jest prezentacja w jak największym zakresie informacje dotyczących różnych aspektów treningu siły mięśniowej człowieka w oparciu o dostępną literaturę, raczej zagraniczną i krajową. Znane są pojedyncze, wyrywkowe publikacje na ten temat, ale są one przeważnie zorientowane na trening kulturystyczny, a jest on przecież tylko jednym z kilku mechanizmów treningu siły mięśniowej. Publikacja ta preferuje trening siły mięśniowej oparty o fizjologiczny rozwój cech motorycznych wynikający z racjonalnego treningu, odpowiedniego odżywiania się i zapobiegania urazom związanym z treningiem. W tomie I zawarto informacje ogólne o treningu siły mięśniowej, omówiono sposoby, zasady treningu siły, zaprezentowano zagraniczny i krajowy sprzęt do treningu siły (atlasy, siłowniki, sztangi, sztangielki, akcesoria treningowe), podano przykłady programów treningowych, mechanizmów treningu na przykład ilustrowany rycinami "Progresywny Mechanizm Yorka" - mechanizm ćwiczeń ze sztangą i sztangielkami. Jednym z głównych działów monografii jest kinezjologia - definicja znane w państwach zachodnich jako nauka o mięśniach w ruchu.
Spis treści:
  • TOM 1:
  • 1. Kształtowanie tężyzny fizycznej na przestrzeni dziejów
  • 2. Miologia - nauka o mięśniach
  • 3. Metodyka i sposoby treningu siły mięśniowej
  • 4. Urządzenia i sprzęt do treningu siłowego
  • 5. Rodzaje ćwiczeń siłowych
  • 6. Mechanizmy ćwiczeń siłowych
  • 7. Poradnik treningu siłowego

Czym jest znaczenie w Słownik na P .