prawdziwe życie zaczyna co to znaczy
Co znaczy zaczyna się po menopauzie?. Co to jest uderzenia gorąca, braki hormonalne - czy przejście.

Czy pomocne?

Prawdziwe życie zaczyna się po menopauzie

Definicja z ang. Real life begins after menopause, z niem. Das wirkliche Leben beginnt nach der Menopause.

Autor (autorzy):
Szczegóły wydania: KDC, Warszawa 2001, wyd. 1, Oprawa: miękka foliowana,216 str., Wymiary: 145 x 205 mm , Waga: 0.28 kg
Zagadnienia: prawdziwe życie zaczyna
ISBN: ISBN 83-88729-56-X
Opis: Co tj. przekwitanie - starość, utrata kobiecości, depresje, uderzenia gorąca, braki hormonalne - czy przejście do nowego, twórczego etapu życia? Szwajcarska psycholog Julia Onken z humorem i otwarcie opisuje swoje doświadczenia. Poszukując odpowiedzi na dręczące ją pytania, czytała książki, wnikliwie analizowała przeżycia innych kobiet w okresie przekwitania i po klimakterium, wsłuchiwała się w siebie i nareszcie objawiła się jej myśl, iż skoro istnieje klimakterium, to musi ono mieć jakiś głębszy sedno. I postanowiła ten sedno odkryć! Autorka uczy nas, jak - po bolesnych procesach zmian fizycznych i psychicznych i przestawiania się na nowy sposób funkcjonowania - zrozumieć przekwitanie jako przejście do nowego, twórczego etapu życia. Z humorem i otwarcie opisuje swoje doświadczenia, rzeczowo informuje o zmianach zachodzących w organizmie kobiety w okresie przekwitania; jako psycholog daje wskazówki i rady, jak pomóc samej sobie w nowej sytuacji życiowej, zaakceptować nieuniknione zmiany, zrozumieć ich sedno i wykorzystać drugą połowę życia na wewnętrzne wzbogacenie się i rozwój duchowy, doznając tym samym nieporównanie większej, nowej wolności. Czas przekwitania nie jest biologicznym dramatem, tylko zapowiedzią wejścia w nową - duchową i twórczą fazę życia. Julia Onken (ur. w 1942) jest dyplomowanym psychologiem, praktykuje w Kreuzlingen, w Szwajcarii, prowadzi treningi rozwoju osobowości i grupy psychoterapeutyczne.
Spis treści:
  • Część I:: ZAPIS PRZEŻYĆ 1. Lato odchodzi 2. Co piąty człowiek jest Chińczykiem 3. Gdybym była śpiewaczką operową 4. W podziemnym królestwie pramatki 5. Ognisty symbol na mojej twarzy 6. Nasza waga idealna 7. Dramat utalentowanych kobiet 8. Redaktorki pism kobiecych bywają bardziej bezwzględne niż mężczyźni 9. Owce w Nowym Jorku 10. Hurra! To rzeczywiście klimakterium!
  • Część II:: SEMINARIUM 1. Okres duchowej kreacji 2. Duchowe macierzyństwo 3. Zmiany fizyczne jako znak 4. Wzbogacenie o pierwiastek męski 5. Nowe poczucie tożsamości 6. Od płciowej połowicznosci ku pełni człowieczenstwa 7. Linie życia

Czym jest znaczenie w Słownik na P .