zakażenia obraz kliniczny co to znaczy
Co znaczy kliniczny, rozpoznanie, leczenie?. Co to jest dotąd niewiele-znanych albo nowo-odkrytych.

Czy pomocne?

Zakażenia - obraz kliniczny, rozpoznanie, leczenie

Definicja z ang. Infections - clinical picture, diagnosis, treatment, z niem. Infektionen - Krankheitsbild, Diagnose, Behandlung.

Autor (autorzy):
Szczegóły wydania: Ekonomia i Środowisko, Białystok 2002, wyd. 1, Oprawa: twarda,279 str., Wymiary: 145 x 210 mm , Waga: 0.46 kg
Zagadnienia: zakażenia obraz kliniczny
ISBN: ISBN 83-88771-14-0
Opis: To jest rodzaj przewodnika, którego wartością jest opis dotąd niewiele-znanych albo nowo-odkrytych chorób, aktualnych w państwie jak erlichioza, kryptosporydioza, również pozaeuropejskich jak gorączki krwotoczne, ospa małpia, dżuma, trąd. także parazytozy. Znajomość tych chorób jest konieczna w obecnych czasach cechujących się spora migracją ludności i turystyką. Szczegółowe opisy ponad dziewięćdziesięciu jednostek chorobowych (ułożonych alfabetycznie) zostały wzbogacone doświadczeniami 20 autorów. Nowoczesne wiadomości o chorobach są prezentowane w zwartej formie i przejrzystym układzie. Stałe poszerzanie i uaktualnianie wiedzy fachowej jest niezbędną koniecznością w pracy lekarza. Zasób współczesnej wiedzy medycznej zawartej w rozdziałach części ogólnej i szczegółowej tej książki jest imponujący, nie przekraczając jednak poziomu koniecznych informacji praktycznych. Opracowanie to cechuje dobra polszczyzna. Tekst jest przejrzysty i logicznie skonstruowany. Lista publikacji źródłowych na końcu każdego rozdziału wzmacnia wartość dydaktyczną książki. Na polskim rynku wydawnictw medycznych to jest pozycja wyjątkowa.
Spis treści:

Czym jest znaczenie w Słownik na Z .