zdolności poznawcze co to znaczy
Co znaczy i możliwości umysłowe uczniów z?. Co to jest zdolnościami poznawczymi i intelektualnymi u.

Czy pomocne?

Zdolności poznawcze i możliwości umysłowe uczniów z uszkodzonym słuchem

Definicja z ang. Cognitive abilities and capabilities of mental hearing-impaired pupils, z niem. Kognitive Fähigkeiten und Möglichkeiten der geistigen hörgeschädigten Schüler.

Autor (autorzy):
Szczegóły wydania: UMCS, Lublin 2001, wyd. 1, Oprawa: miękka foliowana,186 str., Wymiary: 165 x 235 mm , Waga: 0.36 kg
Zagadnienia: zdolności poznawcze
ISBN: ISBN 83-227-1716-4
Opis: Prezentowana podręcznik jest rezultatem wielu badań nad zdolnościami poznawczymi i intelektualnymi u dzieci z uszkodzonym słuchem. Uzyskane wyniki badań pozwolą ocenić wybrane aspekty zdolności poznawczych uczniów z uszkodzonym słuchem i ich poziom inteligencji w stosunku do słyszących rówieśników. Ocena ta ma podstawowe znaczenie, zarówno dla procesu rewalidacji, jak i edukacji szkolnej, także w systemie nauczania zintegrowanego.
Spis treści:
  • Wstęp Pojęcia i klasyfikacje głuchoty Mechanizmy poznawcze a deprywacyjny wpływ głuchoty Inteligencja osób z uszkodzonym słuchem w świetle dotychczasowych badań Inteligencja - wybrane pojęcia i ujęcia teoretyczne Inteligencja uczniów z uszkodzonym słuchem w świetle testów bezsłownych. Badania swoje Inteligencja uczniów z uszkodzonym słuchem w świetle testów ''sprawiedliwych kulturowo'' J. C. Ravena, R. B. Cattella i G. A. Lienerta Zakończenie

Czym jest znaczenie w Słownik na Z .