zintegrowany system co to znaczy
Co znaczy informacyjny w pracy szpitala?. Co to jest mechanizmów informacyjnych wykorzystywanych w.

Czy pomocne?

Zintegrowany system informacyjny w pracy szpitala

Definicja z ang. The integrated information system in the work of the hospital, z niem. Die integrierte Informationssystem in die Arbeit des Krankenhauses.

Autor (autorzy):
Szczegóły wydania: Wydawnictwo Naukowe PWN, Warszawa 2004, wyd. 1, Oprawa: miękka foliowana,203 str., Wymiary: 165 x 235 mm , Waga: 0.38 kg
Zagadnienia: zintegrowany system
ISBN: ISBN 83-01-14221-9
Opis: Podręcznik wprowadza w zagadnienia zintegrowanych mechanizmów informacyjnych wykorzystywanych w jednostkach służby zdrowia. Zawiera podstawy szpitalnego mechanizmu informacyjnego (HIS), mechanizmu archiwizacji i transmisji obrazów (PACS) i mechanizmów informacyjnych wykorzystywanych w laboratorium (LIS), aptece (PIS) i pracowniach diagnostyki obrazowej (RIS). Omawia zagadnienia integracji mechanizmów dostarczanych poprzez różnych producentów wykorzystując standardy i normy międzynarodowe. Publikacja powstała na podstawie doświadczeń zdobytych poprzez autorkę w trakcie 7-letniej pracy na uniwersytetach w Stanach Zjednoczonych i Szwajcarii i w czasie zarządzania wdrożeniem mechanizmu informacyjnego w szpitalu klinicznym Śląskiej Akademii Medycznej. Podręcznik jest adresowana do informatyków i menedżerów szpitali, oferując pomoc i wsparcie w podejmowaniu szeregu trudnych i kontrowersyjnych decyzji w procesie informatyzacji szpitala i pomagając w zbudowaniu mechanizmu, zgodnego z oczekiwaniami lekarzy i pielęgniarek i spełniającego standardy unijne i ogólnoświatowe. Stanowi również książka dla studentów uczelni technicznych i medycznych zgłębiających tajniki informatyki medycznej i biocybernetyki.
Spis treści:
  • CZĘŚĆ I. WPROWADZENIE 1. Wstęp 2. Architektura mechanizmu
  • CZĘŚĆ II. OGÓLNOSZPITALNY Mechanizm INFORMACYJNY 3. Moduł Ruchu Chorych 4. Moduł Zleceń Medycznych

Czym jest znaczenie w Słownik na Z .