życie chorobą przewodnik co to znaczy
Co znaczy Przewodnik dla pacjenta, rodziny oraz?. Co to jest przeżywający chorobę jest regularnie.

Czy pomocne?

Życie z chorobą. Przewodnik dla pacjenta, rodziny oraz osób zajmujących się zawodowo udzielaniem pomocy

Definicja z ang. Living with the disease. Guide for the patient, family and those professionals providing assistance, z niem. Leben mit der Krankheit. Leitfaden für die Patienten, die Familie und die Profis Hilfestellung.

Autor (autorzy):
Szczegóły wydania: Polwen, Radom 2007, wyd. 1, Oprawa: miękka foliowana,379 str., Wymiary: 155 x 240 mm , Waga: 0.57 kg
Zagadnienia: życie chorobą przewodnik
ISBN: ISBN 978-83-89862-98-3
Opis: Choroba jest wpisana w ludzką egzystencję. Człowiek przeżywający chorobę jest regularnie bezradny i szuka pomocy. Podręcznik Jak żyć z chorobą jest adresowana zarówno do ludzi chorych i ich rodzin, jak i do wszystkich, którzy pragną pomagać chorym, a również ich bliskim, w codziennym radzeniu sobie z cierpieniem. Ponad trzydziestopięcioletnia robota naukowa i kontakt z chorymi pozwoliły profesorowi Manu Keirse dogłębnie poznać problemy osób przewlekle chorych i ich otoczenia i przedstawić je w sposób zrozumiały dla szerokiego grona odbiorców. Podręcznik ta pozwala dostrzec popełniane ( regularnie nieświadomie) poprzez nas błędy w relacjach z chorymi i ich bliskimi. Pokazuje, iż nasze postępowanie z osobami dotkniętymi chorobą daje ( regularnie skutek odwrotny od zamierzonego. Uczy budowania dobrych, opartych na prawdzie i zrozumieniu więzi z chorymi, które dają wsparcie i ulgę w cierpieniu.
Spis treści:
  • wyraz wstępne 1. Świat o ''powierzchni dwóch metrów kwadratowych'' 2. Chorowanie w stechnicyzowanym świecie 3. Choroba jako przypadek kryzysowa 4. Oddział intensywnej terapii 5. Choroba zagrażająca życiu 6. Choroba przewlekła 7. Choroba psychiczna 8. Demencja u osób starszych 9. Dzieci i choroba 10. Wahanie w drzwiach — odwiedziny chorego 11. Prawa pacjenta 12. Współpraca lekarza i pacjenta Posłowie Bibliografia

Czym jest znaczenie w Słownik na Z .