endiex skutki uboczne co to znaczy
Definicja Nifuroxazidum skład. Co to jest bakteriostatyczne, przeciwbiegunkowe, bakteriobójcze.

Czy pomocne?

Leczenie Endiex

Nazwa zagraniczna Endiex: Nifuroxazidum
Składniki leku Endiex: nifuroksazyd
Forma leku Endiex: kapsułki
Kategorie: Przewód pokarmowy i metabolizm
Specjalność:
 • Gastroenterologia,
 • Medycyna rodzinna.
Efekty pożądane Endiex
 • bakteriostatyczne,
 • przeciwbiegunkowe,
 • bakteriobójcze.
Podobne do Endiex: Endiex, kapsułki twarde, 200 mg, 12 szt
Zamienniki Endiex: Nifuroksazyd 200, 200 mg, tabletki powlekane, 12 sztuk, blistry (1x12) (HASCO-LEK)
Instrukcja Endiex stosowanie: Ostra biegunka bakteryjna bez objawów zakażenia ogólnego (biegunka podróżnych, biegunka pokarmowa, zapalenie żołądka i jelit). Substancja czynna w preparacie musi zostać uaktywniona przez enzymy bakteryjne.DAWKOWANIE:Doustnie. Dorośli: 4 kapsułki na dobę w 4 dawkach podzielonych. Dzieci w wieku powyżej 6 lat : 3 kapsułki na dobę w  3 dawkach podzielonych. Leczenie preparatem nie powinno trwać dłużej niż 7 dni. Nie stosować u dzieci poniżej 6 roku życia. Podstawową zasadą leczenia biegunki jest nawadnianie. Preparat należy stosować jednocześnie z zachowaniem ścisłej diety z wkluczeniem soków, surowych warzyw i owoców, pikantnych i ciężkostrawnych potraw. W przypadku nasilenia się biegunki podczas leczenia należy natychmiast skontaktować się z lekarzem. Podczas leczenia nie należy pić alkoholu.MOŻLIWE SKUTKI UBOCZNE:Bardzo rzadko reakcje alergiczne takie jak wysypka lub pokrzywka. Preparat nie wywiera niepożądanego działania na fizjologiczną florę bakteryjną jelit.POINFORMUJ LEKARZA:Gdy masz nadwrażliwość na pochodne nitrofuranu, niedobór dehydrogenazy glukozo -6- fosforanowej.
Dawkowanie Endiex: Doustnie. Dorośli: 4 kapsułki na dobę w 4 dawkach podzielonych. Dzieci w wieku powyżej 6 lat : 3 kapsułki na dobę w  3 dawkach podzielonych. Leczenie preparatem nie powinno trwać dłużej niż 7 dni. Nie stosować u dzieci poniżej 6 roku życia. Podstawową zasadą leczenia biegunki jest nawadnianie. Preparat należy stosować jednocześnie z zachowaniem ścisłej diety z wkluczeniem soków, surowych warzyw i owoców, pikantnych i ciężkostrawnych potraw. W przypadku nasilenia się biegunki podczas leczenia należy natychmiast skontaktować się z lekarzem. Podczas leczenia nie należy pić alkoholu.MOŻLIWE SKUTKI UBOCZNE:Bardzo rzadko reakcje alergiczne takie jak wysypka lub pokrzywka. Preparat nie wywiera niepożądanego działania na fizjologiczną florę bakteryjną jelit.POINFORMUJ LEKARZA:Gdy masz nadwrażliwość na pochodne nitrofuranu, niedobór dehydrogenazy glukozo -6- fosforanowej.
Skutki uboczne Endiex: Bardzo rzadko reakcje alergiczne takie jak wysypka lub pokrzywka. Preparat nie wywiera niepożądanego działania na fizjologiczną florę bakteryjną jelit.POINFORMUJ LEKARZA:Gdy masz nadwrażliwość na pochodne nitrofuranu, niedobór dehydrogenazy glukozo -6- fosforanowej.
Poinformuj lekarza gdy lek Endiex: Gdy masz nadwrażliwość na pochodne nitrofuranu, niedobór dehydrogenazy glukozo -6- fosforanowej.
Dotyczy:
 • chemioterapeutyk,
 • Salmonella,
 • leki przeciwbiegunkowe,
 • biegunka podróżnych,
 • biegunka bakteryjna,
 • biegunka,
 • jelito.

Definicja Nifuroxazidum: Co to jest Endiex lek w Skutki uboczne E .