transdermalny system exelon co to znaczy
Definicja Rivastigminum skład. Co to jest zmniejsza objawy otępienia alzheimerowskiego, zwiększa.

Czy pomocne?

Leczenie Exelon (system transdermalny)

Nazwa zagraniczna Exelon (system transdermalny): Rivastigminum
Składniki leku Exelon (system transdermalny): rywastygmina
Forma leku Exelon (system transdermalny): system transdermalny
Kategorie: Ośrodkowy układ nerwowy
Specjalność: Neurologia
Efekty pożądane Exelon (system transdermalny)
 • zmniejsza objawy otępienia alzheimerowskiego,
 • zwiększa poziom acetylocholiny w mózgu.
Podobne do Exelon (system transdermalny):
 • Exelon, plaster, 4,6 mg / 24 h, system transdermalny, 30 szt,
 • Exelon, plaster, 9,5 mg / 24 h, system transdermalny, 30 szt.
Zamienniki Exelon (system transdermalny):
Instrukcja Exelon (system transdermalny) stosowanie: Leczenie objawowe łagodnej do średnio zaawansowanej postaci otępienia typu alzheimerowskiego.DAWKOWANIE:System transdermalny Exelon należy przyklejać raz na dobę na czystą, suchą, nieowłosioną i nieuszkodzoną, zdrową skórę górnej lub dolnej części pleców, górnej części ramienia lub klatki piersiowej, w miejscu nie narażonym na otarcie przez obciskającą odzież. Aby zapobiec zmniejszeniu przyczepności systemu transdermalnego w miejscu jego nalepienia nie należy stosować żadnych kremów, balsamów ani pudrów. Plastry można nosić podczas kąpieli i przy upalnej pogodzie. Dawkę określa lekarz doświadczony w diagnozowaniu i leczeniu otępienia typu alzheimerowskiego. Podobnie, jak w przypadku innych leków, podawanych pacjentom z otępieniem, leczenie rywastygminą można rozpoczynać wyłącznie, jeśli pacjent posiada opiekuna, który może podawać lek i kontrolować przebieg leczenia.
Dawkowanie Exelon (system transdermalny): System transdermalny Exelon należy przyklejać raz na dobę na czystą, suchą, nieowłosioną i nieuszkodzoną, zdrową skórę górnej lub dolnej części pleców, górnej części ramienia lub klatki piersiowej, w miejscu nie narażonym na otarcie przez obciskającą odzież. Aby zapobiec zmniejszeniu przyczepności systemu transdermalnego w miejscu jego nalepienia nie należy stosować żadnych kremów, balsamów ani pudrów. Plastry można nosić podczas kąpieli i przy upalnej pogodzie. Dawkę określa lekarz doświadczony w diagnozowaniu i leczeniu otępienia typu alzheimerowskiego. Podobnie, jak w przypadku innych leków, podawanych pacjentom z otępieniem, leczenie rywastygminą można rozpoczynać wyłącznie, jeśli pacjent posiada opiekuna, który może podawać lek i kontrolować przebieg leczenia.
Skutki uboczne Exelon (system transdermalny): Najczęstszymi działaniami niepożądanymi są nudności i wymioty, biegunka, brak apetytu, ból głowy, stan osłabienia. Częste są reakcje w miejscu nalepienia plastra (np. rumień, świąd, obrzęk, zapalenie skóry, podrażnienie).
Poinformuj lekarza gdy lek Exelon (system transdermalny): Gdy masz nadwrażliwość na rywastygminę lub inne karbaminiany, ciężkie zaburzenia czynności wątroby.
Dotyczy:
 • neuroprzekaźnik,
 • acetylocholina,
 • pamięć,
 • proces poznawczy,
 • inhibitor cholinoesterazy,
 • otępienie,
 • choroba Alzheimera,
 • plaster.

Definicja Rivastigminum: Co to jest Exelon (system transdermalny) lek w Skutki uboczne E .