hemofer skutki uboczne co to znaczy
Definicja Ferrosi chloridum skład. Co to jest uzupełnia niedobory żelaza. Stosowanie Hemofer skutki.

Czy pomocne?

Leczenie Hemofer

Nazwa zagraniczna Hemofer: Ferrosi chloridum
Składniki leku Hemofer: chlorek żelaza
Forma leku Hemofer: krople doustne
Kategorie: Krew i układ krwiotwórczy
Specjalność:
  • Hematologia,
  • Medycyna rodzinna.
Efekty pożądane Hemofer uzupełnia niedobory żelaza
Podobne do Hemofer: Hemofer, krople doustne, (44 mg Fe 2+ / ml), 10 ml
Zamienniki Hemofer:
Instrukcja Hemofer stosowanie: Leczenie i zapobieganie niedokrwistości z niedoboru żelaza.DAWKOWANIE:Dawkę i częstotliwość przyjmowania leku ustala lekarz. Preparat podaje się z wodą lub sokiem - między posiłkami lub na czczo (w przypadku zaburzeń żołądkowo-jelitowych korzystniejsze jest podanie z posiłkiem). Zaleca się picie przez słomkę lub płukanie ust tuż po jego przyjęciu, co zapobiega przebarwieniu zębów. Pokarm, zwłaszcza mleko i jego przetwory oraz jaja, zmniejsza wchłanianie żelazaMOŻLIWE SKUTKI UBOCZNE:Zaburzenia ze strony przewodu pokarmowego (bóle brzucha, biegunka, zaparcia, nudności, brak łaknienia). Preparat powoduje przemijające czarne zabarwienie kału.POINFORMUJ LEKARZA:Gdy chorujesz na niedokrwistość nie związaną z niedoborem żelaza, chorobę wrzodową żołądka lub dwunastnicy, marskość wątroby, stany zapalne błony śluzowej przewodu pokarmowego, talasemię.
Dawkowanie Hemofer: Dawkę i częstotliwość przyjmowania leku ustala lekarz. Preparat podaje się z wodą lub sokiem - między posiłkami lub na czczo (w przypadku zaburzeń żołądkowo-jelitowych korzystniejsze jest podanie z posiłkiem). Zaleca się picie przez słomkę lub płukanie ust tuż po jego przyjęciu, co zapobiega przebarwieniu zębów. Pokarm, zwłaszcza mleko i jego przetwory oraz jaja, zmniejsza wchłanianie żelazaMOŻLIWE SKUTKI UBOCZNE:Zaburzenia ze strony przewodu pokarmowego (bóle brzucha, biegunka, zaparcia, nudności, brak łaknienia). Preparat powoduje przemijające czarne zabarwienie kału.POINFORMUJ LEKARZA:Gdy chorujesz na niedokrwistość nie związaną z niedoborem żelaza, chorobę wrzodową żołądka lub dwunastnicy, marskość wątroby, stany zapalne błony śluzowej przewodu pokarmowego, talasemię.
Skutki uboczne Hemofer: Zaburzenia ze strony przewodu pokarmowego (bóle brzucha, biegunka, zaparcia, nudności, brak łaknienia). Preparat powoduje przemijające czarne zabarwienie kału.POINFORMUJ LEKARZA:Gdy chorujesz na niedokrwistość nie związaną z niedoborem żelaza, chorobę wrzodową żołądka lub dwunastnicy, marskość wątroby, stany zapalne błony śluzowej przewodu pokarmowego, talasemię.
Poinformuj lekarza gdy lek Hemofer: Gdy chorujesz na niedokrwistość nie związaną z niedoborem żelaza, chorobę wrzodową żołądka lub dwunastnicy, marskość wątroby, stany zapalne błony śluzowej przewodu pokarmowego, talasemię.
Dotyczy:
  • niedokrwistość,
  • niedobór żelaza,
  • anemia.

Definicja Ferrosi chloridum: Co to jest Hemofer lek w Skutki uboczne H .