egzocytoza co to znaczy
Definicja EGZOCYTOZA w domu. Jak leczyć komórkową z wytworzeniem szczególnych pęcherzyków.

Czy pomocne?

Jak leczyć Egzocytoza

Definicja EGZOCYTOZA: to rodzaj transportu na zewnątrz komórki poprzez błonę komórkową z wytworzeniem szczególnych pęcherzyków. Pęcherzyki z wydzielinami powstają wewnątrz komórki, przemieszczają się w kierunku błonu komórkowej po czym zjewają się z nią. Zawartość pęcherzyków zostaje wydzielona na zewnątrz. W ten sposób z komórki mogą być wydzielane albo wydalane różne substancje, a również wyrzucane na zewnątrz niestrawione resztki.

Definicja Enzymy Trawienne:
Co to jest mających umiejętność rozkładania (trawienia) związków chemicznych znajdujących się w pożywieniu. Enzymy z różnych grup rozkładają prawie wszystkie skomplikowane substancje z pokarmów na proste egzocytoza co to jest.
Definicja Endogenny:
Co to jest to ustalenie mówiące o czynnikach albo substancjach pochodzących z wewnątrz organizmu egzocytoza definicja.
Definicja Eksteroreceptory:
Co to jest to wszystkie receptory odbierające bodźce ze środowiska zewnętrznego, które następnie są przetwarzane na impulsy nerwowe i przesyłane do centralnego układu nerwowego egzocytoza co znaczy.
Definicja Encefalopatia Nadciśnieniowa:
Co to jest mózgowych objawiająca się jako powikłanie ciężkiego nadciśnienia, przybierające postać ostrą bądź podostrą. Potencjalnie jest zaburzeniem odwracalnym i w dobie współczesnych sposobów leczenia rzadko egzocytoza słownik.
Definicja Estrogeny:
Co to jest hormonów płciowych, które są odpowiedzialne za rozwój i podtrzymywanie pierwszo- i drugorzędowych cech płciowych (na przykład wykształcenie się gruczołów sutkowych). Estrogeny działają także na egzocytoza znaczenie.

Definicja Egzocytoza w Słownik na E .

  • Dodano:
  • Autor: