scyntygrafia co to znaczy
Definicja SCYNTYGRAFIA w domu. Jak leczyć trakcie scyntygrafii pacjent otrzymuje dożylnie.

Czy pomocne?

Jak leczyć Scyntygrafia

Definicja SCYNTYGRAFIA: to badanie umożliwiające ocenę czynności przytarczyc. W trakcie scyntygrafii pacjent otrzymuje dożylnie substancję (MIBI), która jest znakowana pierwiastkiem (izotopem) promieniotwórczym (technetem). Taki kompleks jest następnie wychwytywany poprzez przytarczyce. Technet po dostaniu się do przytarczyc emituje promieniowanie (gamma), które jest rejestrowane poprzez specjalne detektory – tak zwany gammakamery. Dlatego tworzy się mapę wychwytu znacznika, która obrazuje czynność przytarczyc. Zwiększony wychwyt świadczy o występowaniu gruczolaków, które produkują parathormon. Do badania nie trzeba przychodzić na czczo, nie wymaga ono rozbierania się. Rejestrowanie promieniowania dzieje się zwykle w pozycji leżącej. Badanie scyntygraficzne jest badaniem bezpiecznym, pochłonięta dawka promieniowania jest niewielka. Po badaniu należy wypić około 0,5–1 litra płynów (woda, herbata, soki) w celu wypłukania izotopu z organizmu.

Definicja SIDS (Zespół Nagłej Śmierci Niemowląt):
Co to jest nieoczekiwany zgon dziecka w pierwszym roku życia, którego powód pozostaje niewyjaśniona po dokładnej analizie danych z wywiadu, zbadaniu okoliczności śmierci i przeprowadzeniu badania sekcyjnego scyntygrafia co znaczy.
Definicja Seksuologia:
Co to jest medycyny zajmująca się wszelkimi aspektami płciowości człowieka. Seksuolodzy, z jednej strony zajmują się psychicznymi potrzebami i przeżyciami seksualnymi człowieka, z drugiej – kwestiami scyntygrafia krzyżówka.
Definicja Serologia:
Co to jest się badaniem reakcji między antygenami a przeciwciałami w surowicy krwi w warunkach in vitro. Różne rodzaje testów serologicznych umożliwiają identyfikację grup krwi, patogenów, chorób, itp scyntygrafia co to jest.
Definicja Środki Kontrastujące (Cieniujące):
Co to jest chemiczne używane w metodach diagnostyki obrazowej, mające umiejętność pochłaniania promieni X, dzięki czemu możliwe jest odzwierciedlenie stanu wielu narządów. Największą grupę związków scyntygrafia słownik.
Definicja Śródmózgowie:
Co to jest pomiędzy móżdżkiem, pomiędzy mózgowiem i mostem. Poprzez jego wnętrze biegnie kanał, zwany wodociągiem mózgu, złączający komorę trzecią z czwartą. Mieszczą się tu podkorowe ośrodki wzroku i słuchu scyntygrafia czym jest.

Definicja Scyntygrafia w Słownik na S .

  • Dodano:
  • Autor: