bifluorid co to znaczy
Co znaczy Bifluorid. Czym jest wykazująca niezłą adhezję do suchego szkliwa i zębiny i pozwalająca.

Czy pomocne?

Definicja Bifluorid

Co znaczy BIFLUORID: Bifluorid 10
Szybkoschnąca zawiesina stomatologiczna wykazująca niezłą adhezję do suchego szkliwa i zębiny i pozwalająca uzyskać bardzo dokładne i trwałe uszczelnienie kanalików zębiny. Bifluorid 10 tworzy wodoodporną izolacyjną warstwę chroniącą powierzchnię przed wpływem czynników termicznych i chemicznych.
Wskazania:
Leczenie wszystkich typów nadwrażliwości (zębiny) włączając:
* Powierzchnie szyjek i krawędzi korony
* Nadwrażliwość po profesjonalnym czyszczeniu i usuwaniu kamienia
* Powierzchnie zębów po preparacji i/albo opiłowaniu
* Zużyte powierzchnie zwarciowe i zęby zaopatrzone w klamry
* Pourazowe uszkodzenia szkliwa (na przykład złamania, odpryski)
* Uszczelnianie brzegów ubytku po jego wypełnieniu, w szczególności po wytrawianiu
* Do ochrony zębiny/podkład pod wypełnienia amalgamatowe
Skład
1 g lakieru do zębów zawiera 60 mg fluorku sodu i 60 mg fluorku wapnia.
Działanie
Preparat fluoru, zwiększający odporność zębów na próchnicę. Wspomaga remineralizację i hamuje wytwarzanie poprzez bakterie kwasów niszczących szkliwo zębów. Preparat ma postać szybkoschnącego lakieru, który dobrze przylega do suchego szkliwa i zębiny, umożliwiając wchłonięcie fluoru do tkanek zęba. Lakier tworzy na powierzchni zębów wodoszczelną warstwę, która chroni zęby przed czynnikami termicznymi i chemicznymi. Lakier pozostaje na zębach do kilku dni.
Wskazania
Nadwrażliwość obnażonych szyjek zębowych, korzeni i brzegów koron, także po profesjonalnym czyszczeniu mechanicznym (usunięcie kamienia nazębnego, polerowanie), po założeniu wypełnień kompozytowych i szyn unieruchamiających zęby (jeżeli wytrawiano szkliwo) i po oszlifowaniu zębów. U dorosłych i młodzieży w zapobieganiu próchnicy: powierzchni przydziąsłowych i stycznych, w miejscach uszkodzeń szkliwa, bruzdach, pęknięciach, niedorozwoju szkliwa, ubytkach klinowych, okolicach klamer, protez, aparatów ortodontycznych i szyn, po osadzeniu koron i mostów i w razie plam próchniczych w celu zahamowania rozwoju próchnicy.
Przeciwwskazania
Nadwrażliwość na składniki preparatu. W dniu lakierowania zębów nie należy stosować innych preparatów zawierających fluor (tabletki, żele). Preparatu nie należy stosować u dzieci.
Dawkowanie
Lakier nanieść na powierzchnie zębów dzięki pędzelka //albo gąbki i pozostawić na ok. 20-30 sekund, następnie osuszyć strumieniem powietrza. W nadwrażliwości szyjek zębowych i brzegów koron leczenie należy powtarzać 2-3 razy w odstępach tygodniowych. W zapobieganiu próchnicy u dorosłych i młodzieży: preparat stosować 2-3 razy w roku.>
Uwagi
Przed rozpoczęciem fluorkowania szkliwa zębów należy usunąć kamień nazębny.
Podobne
Remin Pro
Tooth Mousse
Definicja Bakteriocyna:
Co to jest proteina produkowana poprzez bakterie hamująca przyrost innych gatunków o bardzo wąskim spektrum działania /1cząsteczka-1bakteria bifluorid co znaczy.
Definicja Badanie Żywotności:
Co to jest odczuwaniu poprzez pacjenta bólu zakładają ciągłość nerwu,która może nie występować przy wcześniejszym całkowitym zwichnięciu i ponownym wprowadzeniu zęba i wytworzeniu pęczka naczyniowo nerwowego bifluorid krzyżówka.
Definicja Błonnik:
Co to jest dietary fiber/ To jest zespół substancji wchodzących w skład ścian komórkowych roślin nie trawionych i nie wchłanianych w przewodzie pokarmowym człowieka. To jest mieszanina substancji o charakterze bifluorid co to jest.
Definicja Badanie Przedprotetyczne:
Co to jest i guz szczęki /ruchomy,stabilny,wałowaty,płaski,szablasty,kolbowaty/ przebieg i napięcie więzadła skrzydłowo-żuchwowego /może uciskać tylną część protezy przy odwodzeniu żuchwy/ rozmiar i ruchomość bifluorid słownik.
Definicja Brzydkie Kaczątko:
Co to jest duckling/ moment wymiany uzębienia 6-8 lat, gdzie zęby mleczne zastępowane są poprzez większe i bardziej żółte zęby stałe. ponadto siekacze boczne są regularnie zrotowane i ustawiają się za bifluorid czym jest.

Czym jest Bifluorid znaczenie w Słownik na B .

  • Dodano:
  • Autor: