halucynogenne związki co to znaczy
Co oznacza Związki halucynogenne. Definicja osoby uzależnione jako środki odurzające. Częściowo są.

Czy pomocne?

Definicja Związki halucynogenne

Co to jest: środki halucynogenne są używane przez osoby uzależnione jako środki odurzające. Częściowo są one wyprodukowane z roślin.
Najpopularniejsze to : LSD, meskalina, haszysz, harmina.

Te środki powodują stan odurzenia podobny do tego który występuje w niektórych przypadkach chorób psychicznych,
towarzyszą mu halucynacje wzrokowe i słuchowe.

LSD - dodatkowo charakteryzuje się pobudzeniem i zmiennością nastrojów (od depresji do euforii i na odwrót), odurzony nie orientuje się w czasie, ma uderzenia gorąca, jego osobowość się zmienia, ma trudności z poruszaniem się i mówieniem, obserwuje się dreszcze i mimowolne ruchy kończyn, kołatanie serca oraz jego bóle, twarz sie zaczerwienia, zmianie może ulec ciśnienie i oddychanie.
Objawy pojawiają się po około 20 min i są to objawy wegetatywne, następnie pojawiają sie objawy psychiczne po około 50 min,
najbardziej nasilają się one po 2-3 godzinach , mogą utrzymać się nawet kilka dni.

Meskalina - objawy po przyjęciu specyfiku to bóle głowy, nudności, ucisk i zawroty głowy, po około 2godzinach zjawiają się barwne wizje, zatruty niema poczucia czas, może mu sie rozdwoić osobowość, zmysły się wyczulają - osoba taka nie jest pobudzona - zamyka się w świecie barwnych fantazji.

Haszysz - odurzenie nim trwa kilka godzin, wywołuje zamęt myślowy, uczucie euforii, lekkość, poprawia samopoczucie i impulsywność, zatruty nie orientuje się w czasie i przestrzeni, najpierw jest motorycznie pobudzony potem jest senny i zapada w sen.

Harmina -oszołomienie które wywołuje jest połączone z uczuciem złości, niektórzy nazywają go jadem agresji, zatruty najpierw jest pobudzony, ma halucynacje i drgawki potem jego świadomość ogranicza się i zapada w marzenia, jego mięśnie się rozluźniają.


Czym jest Związki halucynogenne znaczenie w Słownik na Z .