duchowy aspekt leku co to znaczy
Co znaczy homeopatycznego - ukryty sens choroby?. Co to jest niosą ze sobą jakieś ukryte przesłanie.

Czy pomocne?

Duchowy aspekt leku homeopatycznego - ukryty sens choroby

Definicja z ang. The spiritual aspect of homeopathic medicine - the hidden meaning of illness, z niem. Der spirituelle Aspekt der homöopathischen Medizin - die verborgene Bedeutung der Krankheit.

Autor (autorzy):
Szczegóły wydania: Wydawnictwo Lekarskie Similimum, Nowy Sącz 1998, wyd. 1, Oprawa: twarda,250 str., Wymiary: 150 x 210 mm , Waga: 0.46 kg
Zagadnienia: duchowy aspekt leku
ISBN: ISBN 83-909591-0-0
Opis: Czy nasze dolegliwości pojawiają się przypadkowo czy także niosą ze sobą jakieś ukryte przesłanie? Lekarz Didier Grandgeorge pozwala nam odkryć wątek, który łączy cierpienie fizyczne z nieuświadomionymi problemami psychicznymi. Przedstawiając duchowy aspekt blisko dwustu leków homeopatycznych, daje klucz do wrót podświadomości. Weźmy jako przykład dziecko chorujące na powtarzające się zapalenie lewego ucha. W momencie napadów gorączki jest gadatliwe i nieustannie się rozkopuje. Stan ten wskazuje na lek Lacbesis, którego istotą jest zazdrość. I rzeczywiście, dokładny wywiad ujawnia, iż mama malca spodziewa się właśnie drugiego dziecka. Inny przykład:: mężczyzna, którego włosy przedwcześnie posiwiały, cierpi wskutek wrzodu żołądka. Jego lek, Arsenicum album, wiąże się z lękiem przed śmiercią, który pojawił się po stracie bliskiej osoby. Zamieszczone w książce liczne opisy przypadków obrazują piękno i złożoność duszy ludzkiej. Jako pediatra-homeopata dr Didier Grandgeorge jest odpowiedzialny za nauczanie homeopatii klinicznej na Wydziale Medycyny w Marsylii. W 1980 roku zalożyl w Prowansji Szkolę Hahnemanna, której prace zostały opublikowane pod jego kierownictwem w dwóch książkach (Homeopatia w sposób dokładny tomy I i II). W 1970 r., w czasie studiów na Wydziale Medycyny w Lyonie, odkrył homeopatię. W Grenoble, w ramach swej specjalizacji pediatrycznej, poznał szkołę Hahnemanna regionu Delfinatu - Sabaudii, w której otrzymał wykształcenie homeopaty unicysty.
Spis treści:

Czym jest znaczenie w Słownik na D .