acenocumarol skutki uboczne co to znaczy
Definicja Acenocoumarolum skład. Co to jest nie rozpuszcza już istniejących skrzepów.

Czy pomocne?

Leczenie Acenocumarol WZF

Nazwa zagraniczna Acenocumarol WZF: Acenocoumarolum
Składniki leku Acenocumarol WZF: acenokumarol
Forma leku Acenocumarol WZF: tabletki
Kategorie: Krew i układ krwiotwórczy
Specjalność:
 • Kardiologia,
 • Hematologia.
Efekty pożądane Acenocumarol WZF
 • nie rozpuszcza już istniejących skrzepów,
 • przeciwzakrzepowe.
Podobne do Acenocumarol WZF:
 • Acenocumarol WZF, tabletki, 1 mg, 60 szt, w pojemniku,
 • Acenocumarol WZF, tabletki, 4 mg, 60 szt.
Zamienniki Acenocumarol WZF: Pabi Acenocoumarol, tabletki, 4 mg, 60 szt (POLFA PABIANICE)
Instrukcja Acenocumarol WZF stosowanie: Zapobieganie i leczenie  powikłań zakrzepowo-zatorowych. W profilaktyce zakrzepicy po zabiegach operacyjnych, również po wszczepieniu protez naczyniowych i sztucznych zastawek serca, wrodzonym niedoborze antytrombiny III.DAWKOWANIE:Doustnie. Dawkę i częstotliwość przyjmowania leku ustala lekarz w oparciu o badanie krzepnięcia krwi. Podczas leczenia acenokumarolem nie należy spożywać dużych ilości alkoholu.MOŻLIWE SKUTKI UBOCZNE:Krwawienia z nosa, krwawienia z dziąseł, krwiomocz, inne krwawienia objawiające się np. niewyjaśnionego pochodzenia podbiegnięciami krwawymi w skórze, bardzo obfitym lub nieoczekiwanym krwawieniem miesiączkowym, krwistymi lub smolistymi stolcami, kaszlem z odpluwaniem krwistej plwociny, krwistymi wymiotami. Rzadko nudności, wymioty, brak apetytu, gorzki smak w ustach, osutka, łysienie, priapizm, krwotoczna martwica skóry, reakcje alergiczne, utrata włosów. Bardzo rzadko uszkodzenie wątroby.POINFORMUJ LEKARZA:Gdy chorujesz na skazę krwotoczną, chorobę wrzodową żołądka i dwunastnicy, masz w znacznym stopniu uszkodzoną wątrobę i nerki, poinformuj o ewentualnych, uprzednio występujących krwawieniach po różnego rodzaju zabiegach operacyjnych.
Dawkowanie Acenocumarol WZF: Doustnie. Dawkę i częstotliwość przyjmowania leku ustala lekarz w oparciu o badanie krzepnięcia krwi. Podczas leczenia acenokumarolem nie należy spożywać dużych ilości alkoholu.MOŻLIWE SKUTKI UBOCZNE:Krwawienia z nosa, krwawienia z dziąseł, krwiomocz, inne krwawienia objawiające się np. niewyjaśnionego pochodzenia podbiegnięciami krwawymi w skórze, bardzo obfitym lub nieoczekiwanym krwawieniem miesiączkowym, krwistymi lub smolistymi stolcami, kaszlem z odpluwaniem krwistej plwociny, krwistymi wymiotami. Rzadko nudności, wymioty, brak apetytu, gorzki smak w ustach, osutka, łysienie, priapizm, krwotoczna martwica skóry, reakcje alergiczne, utrata włosów. Bardzo rzadko uszkodzenie wątroby.POINFORMUJ LEKARZA:Gdy chorujesz na skazę krwotoczną, chorobę wrzodową żołądka i dwunastnicy, masz w znacznym stopniu uszkodzoną wątrobę i nerki, poinformuj o ewentualnych, uprzednio występujących krwawieniach po różnego rodzaju zabiegach operacyjnych.
Skutki uboczne Acenocumarol WZF: Krwawienia z nosa, krwawienia z dziąseł, krwiomocz, inne krwawienia objawiające się np. niewyjaśnionego pochodzenia podbiegnięciami krwawymi w skórze, bardzo obfitym lub nieoczekiwanym krwawieniem miesiączkowym, krwistymi lub smolistymi stolcami, kaszlem z odpluwaniem krwistej plwociny, krwistymi wymiotami. Rzadko nudności, wymioty, brak apetytu, gorzki smak w ustach, osutka, łysienie, priapizm, krwotoczna martwica skóry, reakcje alergiczne, utrata włosów. Bardzo rzadko uszkodzenie wątroby.POINFORMUJ LEKARZA:Gdy chorujesz na skazę krwotoczną, chorobę wrzodową żołądka i dwunastnicy, masz w znacznym stopniu uszkodzoną wątrobę i nerki, poinformuj o ewentualnych, uprzednio występujących krwawieniach po różnego rodzaju zabiegach operacyjnych.
Poinformuj lekarza gdy lek Acenocumarol WZF: Gdy chorujesz na skazę krwotoczną, chorobę wrzodową żołądka i dwunastnicy, masz w znacznym stopniu uszkodzoną wątrobę i nerki, poinformuj o ewentualnych, uprzednio występujących krwawieniach po różnego rodzaju zabiegach operacyjnych.
Dotyczy:
 • zator,
 • krzepliwość krwi,
 • krew,
 • zastawka serca,
 • leki przeciwzakrzepowe,
 • zakrzep.

Definicja Acenocoumarolum: Co to jest Acenocumarol WZF lek w Skutki uboczne A .