cholinesteraza co to znaczy
Co oznacza Cholinesteraza (CHE). Definicja wytwarzany jest w wątrobie. Na podstawie wyników CHE.

Czy pomocne?

Definicja Cholinesteraza (CHE)

Co to jest CHOLINESTERAZA (CHE): Cholinesteraza (CHE) - enzym ten wytwarzany jest w wątrobie.
Na podstawie wyników CHE stwierdza się czy wątroba jest w stanie wytwarzać dostateczną ilość enzymów, przed operacją lekarz stwierdza ryzyko związane z narkozą oraz nadwrażliwość pacjenta na środki anestezjologiczne.

Przyczyny zmniejszonej CHE:
- uszkodzenie lub marskość wątroby,
- ciężkie infekcje,
- przewlekłe zapalenie wątroby,

Przyczyny zwiększonej CHE:
- cukrzyca,
- choroba wieńcowa,
- nadczynność tarczycy,
- stłuszczenie wątroby,

Wartości prawidłowe:3500-8500 U/l
W czasie ciąży i podczas stosowania doustnych środków antykoncepcyjnych: 2400-7400 U/l


Definicja Ciąża Pozamaciczna:
Co to jest to nieprawidłowe umiejscowienie ciąży poza jamą macicy. W początkowym okresie objawia się jednostronnymi bólami w podbrzuszu, plamieniami lub krwawieniem z dróg rodnych, rzadziej występują napadowe cholinesteraza (che) co znaczy.
Definicja Cysta:
Co to jest nazwa to torbiel ) :Jest to najczęściej występujący wytwór patologiczny zaliczany do łagodnych nowotworów. Może powstać w dowolnym miejscu w organizmie (skóra, kości, narządy wewnętrzne) - składa się cholinesteraza (che) krzyżówka.
Definicja Ciała Ketonowe:
Co to jest produkty metabolizmu lipidów, w prawidłowych wynikach nie występuje. Obecność ciał ketonowych w moczu oznacza zaburzenia przemiany materii w cukrzycy, ich obecność stwierdza się również w stanach cholinesteraza (che) co to jest.
Definicja Czkawka:
Co to jest mimowolny napad klonicznego skurczu przepony, powoduje on że przy wdechu nagle zamyka się głośnia, powoduje charakterystyczny dźwięk i wstrząs klatki piersiowej.Czkawka najczęściej jest objawem cholinesteraza (che) słownik.
Definicja Cynk:
Co to jest gojenie się ran i wzmacnia układ odpornościowy, korzystnie wpływa na włosy i skórę, pomaga w leczeniu chorób skóry (trądzik, opryszczka).Kobiety powinny dziennie przyjmować 12-15mg cynku, kobiety w cholinesteraza (che) czym jest.

Czym jest Cholinesteraza (CHE znaczenie w Słownik na C .

  • Dodano:
  • Autor: