bioenergetyka biochemia co to znaczy
Co znaczy biochemia tlenowego wysiłku fizycznego?. Co to jest zawiera wiele schematów, wzorów i.

Czy pomocne?

Bioenergetyka i biochemia tlenowego wysiłku fizycznego

Definicja z ang. Bioenergetics and biochemistry of aerobic exercise, z niem. Bioenergetik und Biochemie der Aerobic-Übungen.

Autor (autorzy):
Szczegóły wydania: AWF Wrocław, Wrocław 2003, wyd. 1, Oprawa: miękka,96 str., Wymiary: 165 x 240 mm , Waga: 0.18 kg
Zagadnienia: bioenergetyka biochemia
ISBN: ISBN 83-87389-91-9
Opis: Drogi Czytelniku! Podręcznik, którą trzymasz w ręku, zawiera wiele schematów, wzorów i opisów przemian metabolicznych. Chcę jednak prosić Cię, abyś ucząc się tych przemian w ramach biochemii czy fizjologii starał się przy pierwszym czytaniu zrozumieć cel i sedno tych mechanizmów. Jeśli zrozumiesz, po co i dlaczego, łatwiej Ci będzie uczyć się odpowiedzi na pytanie jak. Nie przerażaj się wzorami. Z pewnością pomogą Ci one w zrozumieniu przemian. Niektórym Czytelnikom będą one, być może, niezbędne do zdania egzaminu. Jeżeli Tobie akurat nie, to co najmniej masz szansę zobaczyć, jak wygląda wzór cząsteczki ATP, cytrynianu czy koenzymu A. Przed Tobą maszynopis przeczytali studenci, trener, moi koledzy biochemicy i fizjologowie i każdy dał mi jakieś wskazówki, chcąc ulepszyć tę książkę. Nie wszystkie uwagi mogłem uwzględnić, ale z pewnością tekst i rysunki sporo dzięki nim zyskały. Rozdział na temat glikogenu powstał jako sukces mojego spotkania z trenerami pewnej konkurencji sportowej. Po moim półgodzinnym wywodzie któryś ze słuchaczy zapytał:: A co jest to ten glikogen?
Spis treści:
  • Wstęp 1. Szybkość tworzenia ATP zależy od drogi jego syntezy 2. Fazy tlenowego mechanizmu resyntezy ATP na potrzeby skurczu mięśnia 3. Cykl Krebsa 4. Oksydacyjna dekarboksylacja pirogronianu 5. Substraty lipidowe w wysiłku tlenowym 6. Substraty białkowe dla wysiłku tlenowego 7. Rola fosfokreatyny w wysiłku tlenowym 8. Zmiany w mięśniu zwiększające jego zdolność do pracy tlenowej 9. Krótkie uwagi na temat odchudzania czyli zużycia nadmiaru tłuszczu 10. Glikogen mięśniowy jest najważniejszym i najlepszym substratem
  • Indeks terminów

Czym jest znaczenie w Słownik na B .