podstawy ortodoncji logopedów co to znaczy
Co znaczy Podstawy ortodoncji dla logopedów?. Co to jest studentów logopedii i logopedów.

Czy pomocne?

Podstawy ortodoncji dla logopedów

Definicja z ang. Fundamentals of orthodontics for speech-language pathologists, z niem. Grundlagen der Kieferorthopädie für Logopäden.

Autor (autorzy):
Szczegóły wydania: Bydgoszcz 2004, wyd. 1, Oprawa: miękka foliowana,126 str., Wymiary: 165 x 240 mm , Waga: 0.25 kg
Zagadnienia: podstawy ortodoncji logopedów
ISBN: ISBN 83-7096-507-5
Opis: Podręcznik ta przeznaczona jest przede wszystkim dla studentów logopedii i logopedów pracujących, ale mogą z niej także korzystać studenci pedagogiki, nauczania początkowego i wszystkie osoby pracujące z dziećmi, wychowujące je i zainteresowane ortodoncją albo profilaktyką wad zgryzu. Poświęciłam w niej więcej uwagi rozwojowi zgryzu i zębów od momentu poczęcia do momentu ukończenia ząbkowania. Tj. istotny czas w życiu człowieka. Zgromadzony materiał starałam się przekazać w sposób prosty i zrozumiały. Także wady zgryzu omówiłam schematycznie i w sposób jak najmniej skomplikowany, bo podręcznik ta nie jest przeznaczona dla lekarzy ortodontów, których wiedza musi być znacznie szersza. Zadaniem logopedy, pedagoga, nauczyciela, pediatry, lekarza domowego jest zwrócenie uwagi na nieprawidłowości zgryzowe dziecka, zasygnalizowanie tego problemu rodzicom albo opiekunom i skierowanie do ortodontycznego leczenia specjalistycznego. Przedstawiłam także krótko możliwości i metody profilaktyki i leczenia ortodontycznego, sygnalizując nowe techniki i postęp w tej dziedzinie wiedzy. W książce tej prócz wiedzy merytorycznej starałam się przedstawić wiedzę praktyczną. Wiedza ta jest wynikiem mojej długoletniej praktyki, zawdzięczam ją także moim Nauczycielom, którym przy okazji składam serdeczne podziękowania. Dzięki nim wiedza moja jest pełniejsza i wzbogacona o czynnik humanistyczny. Mam nadzieję, iż podręcznik ta będzie pomocną i miłą lekturą dla tych, którzy chcą poprawiać naturę, korygując powstałe wady.
Spis treści:
  • Wstęp 1. Elementy antropometrii 2. Rozwój narządu żucia 3. Zgryz prawidłowy 4. Badanie ortodontyczne 5. Powody powstawania wad zgryzu 6. Uogólniona statystyka wad zgryzowych 7. Profilaktyka wad narządu żucia 8. Leczenie wad zgryzu 9. Higiena jamy ustnej

Czym jest znaczenie w Słownik na P .