medycyny alternatywnej co to znaczy
Co znaczy alternatywnej angielsko-polski?. Co to jest niekonwencjonalną. Powracamy do metod i leków.

Czy pomocne?

Słownik medycyny alternatywnej angielsko-polski

Definicja z ang. Glossary of alternative medicine English-Polish, z niem. Glossar der alternativen Medizin Englisch-Deutsch.

Autor (autorzy):
Szczegóły wydania: P&P Dictionaries, 2000, wyd. 1, Oprawa: miękka foliowana,352 str., Wymiary: 150 x 210 mm , Waga: 0.49 kg
Zagadnienia: medycyny alternatywnej
ISBN: ISBN 83-88539-00-0
Opis: W ostatnich latach wzrosło zainteresowanie medycyną niekonwencjonalną. Powracamy do metod i leków ziołowych stosowanych poprzez nasze babki i prababki. Sposoby te wiążą się z używaniem środków leczniczych i stosowaniem substancji pochodzenia pozaustrojowego. Sporo z nich wymaga bezpośredniego kontaktu pomiędzy uzdrawiającym a chorym i obecności uzdrawiacza. Są także takie, które mogą być służące na odległość. Spośród w najwyższym stopniu znanych stosujemy homeopatię (stosuje się min. dawki naturalnych substancji), ziołolecznictwo (używające wyciągu z roślin występujących w warunkach naturalnych bądź uprawach), wodolecznictwo, akupunkturę (wykorzystywanie nakłuwań), akupresurę (masaż punktowy), dotykanie punktów na ciele w celu uwalniania przepływu energii, kręgarstwo służące w leczeniu układu ruchu, czy wreszcie kwiatolecznictwo Bacha stosujące substancje z dziko rosnących kwiatów, z których przyrządza się eliksiry, chromoterapię (używanie kolorowych świateł), hipnozę, różdżkarstwo czy radionikę (wykorzystanie umiejętności różdżkarskich do działania leczniczego poprzez emisję elektroniczną). To tylko wybrane z metod. Leksykon MEDYCYNY ALTERNATYWNEJ - opracowany na bazie lektury kilkuset anglojęzycznych książek i artykułów z wielu działów medycyny alternatywnej; zawiera blisko 15000 haseł z kilkudziesięciu mechanizmów medycyny alternatywnej, liczne hasła wspólne dla medycyny alternatywnej i konwencjonalnej, w szczególności z zakresu anatomii i patologii, 41 praktycznych dwujęzycznych suplementów tematycznych. Przeznaczony dla praktyków różnych gałęzi medycyny alternatywnej, lekarzy mechanizmów konwencjonalnych, studentów medycyny i tłumaczy specjalistycznego języka angielskiego.
Spis treści:

Czym jest znaczenie w Słownik na S .