umysł zalotach wybory co to znaczy
Co znaczy jak wybory seksualne kształtowały?. Co to jest prowokacyjna podręcznik psychologa.

Czy pomocne?

UMYSŁ W ZALOTACH - jak wybory seksualne kształtowały naturę człowieka

Definicja z ang. MIND The courtship - as sexual choices have shaped human nature, z niem. Die Balz Mind - als sexuelle Entscheidungen haben die menschliche Natur geformt.

Autor (autorzy):
Szczegóły wydania: REBIS, Poznań 2004, wyd. 1, Oprawa: miękka foliowana,556 str., Wymiary: 125 x 195 mm , Waga: 0.62 kg
Zagadnienia: umysł zalotach wybory
ISBN: ISBN 83-7301-454-3
Opis: ''Umysł w zalotach'', pasjonująca, porywająca i prowokacyjna podręcznik psychologa ewolucyjnego Geoffreya Millera, w wielkim stopniu wzbogaca naszą wiedzę o człowieku. Autor uważa, iż nasz umysł nie jest zwykłym wytworem ubocznym rozwoju mózgu, lecz rozwinął się w drodze doboru płciowego - i iż ten mechanizm ukształtował naturę ludzką. Na poparcie swoich tez brawurowo sięga po przykłady z różnych dziedzin - od psychologii i ekonomii do kultury masowej i historii sztuki - poruszając sporo fascynujących zagadnień. Jak wyglądały zaloty w czasach prehistorycznych? Co łączy ogon pawia i tyłek pawiana z pierwszymi trzema płytami Led Zeppelin? Dlaczego sportowcy, poeci i politycy roztaczają nieodparty urok seksualny? Błyskotliwy i sugestywny ''Umysł w zalotach'' rzuca nowe światło na cały nasz świat.
Spis treści:
  • 1. Central Park 2. Wspaniała myśl Darwina 3. Nie kontrolowany mózg 4. Umysł godny pary 5. Ozdobny geniusz 6. Zaloty w plejstocenie 7. Namacalne dowody 8. Sztuka uwodzenia 9. Zalety dobrego wychowania 10. Cyrano i Szeherezada 11. Humor, który pomaga w zalotach Epilog. Podziękowania. Słowniczek Przypisy. Bibliografia. Indeks

Czym jest znaczenie w Słownik na U .