mikołaj korotkow co to znaczy
Co to jest Korotkow Mikołaj. Jak leczyć pomiaru ciśnienia tętniczego Riva-Rocciego, polegającą na.

Czy pomocne?

Co to jest Korotkow Mikołaj

Definicja KOROTKOW MIKOŁAJ: osyjski lekarz, który w 1905 roku zmodyfikował metodę pomiaru ciśnienia tętniczego Riva-Rocciego, polegającą na osłuchiwaniu tętnicy podczas pomiaru; od jego nazwiska pochodzi określenie "fazy Korotkowa"

Definicja Hypertension:
Co to jest arterialis, ang. high blood pressure) nadciśnienie tętnicze; schorzenie rozpoznawane w przypadku, gdy wartości ciśnienia tętniczego zmierzone podczas przynajmniej dwóch wizyt u lekarza są wyższe lub korotkow mikołaj co to jest.
Definicja Mm Hg:
Co to jest skrót oznaczający milimetry słupa rtęci; w takich jednostkach określa się najczęściej wysokość ciśnienia tętniczego korotkow mikołaj definicja.
Definicja Hypertensio Arterialis:
Co to jest high blood pressure) nadciśnienie tętnicze; schorzenie rozpoznawane w przypadku, gdy wartości ciśnienia tętniczego zmierzone podczas przynajmniej dwóch wizyt u lekarza są wyższe lub równe 140/90 mm korotkow mikołaj co znaczy.
Definicja Duszność:
Co to jest subiektywne odczucie braku powietrza, trudności w oddychaniu, często połączone ze wzmożonym wysiłkiem mięśni oddechowych. Może być spowodowana chorobą, zaburzeniami funkcji metabolicznych organizmu korotkow mikołaj słownik.
Definicja Bóle Brzucha:
Co to jest dolegliwością w praktyce lekarza rodzinnego. Ich przyczyny mogą być bardzo różne - od błędu dietetycznego po choroby nowotworowe.W jamie brzusznej znajduje się wiele narządów, takich jak:- żołądek korotkow mikołaj znaczenie.
  • Dodano:
  • Autor: