miażdżyca co to znaczy
Definicja MIAŻDŻYCA w domu. Jak leczyć istotą jest utrzymujący się długotrwale stan zapalny ściany.

Czy pomocne?

Jak leczyć Miażdżyca

Definicja MIAŻDŻYCA: to najczęstsza przewlekła choroba naczyń tętniczych. Jej istotą jest utrzymujący się długotrwale stan zapalny ściany dużych i średnich tętnic, prowadzący w konsekwencji do stworzenia odcinkowych zwężeń światła naczynia, upośledzenia przepływu krwi i niedokrwienia wielu ważnych narządów. Symptomy miażdżycy są zróżnicowane w zależności od tego, które tętnice objęte są zmianami degeneracyjnymi.

Definicja Melanina:
Co to jest tkankom różne zabarwienie od czarnego, brązowego, poprzez żółte i pomarańczowe do czerwonego. Gromadzi się w melanoforach i melanocytach (komórkach barwnikowych), znajdujących się w warstwie miażdżyca co to jest.
Definicja Macica:
Co to jest narządem, o kształcie nieco spłaszczonej gruszki, długości ok. 7 – 9 cm, cieńszym końcem zwróconej ku dołowi. Rozróżnia się w niej dwie zasadnicze części: trzon (grubsza i szersza) i szyjkę (węższą miażdżyca definicja.
Definicja Menstruacja (Cykl Menstruacyjny):
Co to jest którego dochodzi do wydalania na zewnątrz powierzchniowej warstwy błony śluzowej macicy po jej uprzednim złuszczeniu, czego skutkiem są comiesięczne obfite krwawienia (miesiączka, moment). Region miażdżyca co znaczy.
Definicja Mutacja:
Co to jest bezkierunkowa zmiana w materiale genetycznym organizmu. Jeżeli dotyczy komórek somatycznych, to nie dziedziczy się na następne pokolenia. Gdy zmiana znajduje się w komórkach rozrodczych, tj miażdżyca słownik.
Definicja Metaplazja:
Co to jest to zmiana tkanki jednego rodzaju w inny, może zachodzić w przebiegu niektórych chorób albo zaburzeń (na przykład w nabłonku dróg oddechowych pod wpływem drażniących czynników miażdżyca znaczenie.

Definicja Miażdżyca w Słownik na M .

  • Dodano:
  • Autor: