asparaginianowa co to znaczy
Definicja ASPAT (AMINOTRANSFERAZA ASPARAGINIANOWA) w domu. Jak leczyć enzymem wzkaźnikowym.

Czy pomocne?

Jak leczyć AspAT (aminotransferaza asparaginianowa)

Definicja ASPAT (AMINOTRANSFERAZA ASPARAGINIANOWA): to białko (enzym) o znaczeniu diagnostycznym. AspAT jest enzymem wzkaźnikowym pochodzenia cytoplazmatyczno-mitochondrialnego. Przyrost aktywności AspAT i AlAt (aminotransferaza alaninowa) w surowicy krwi jest wywołany zarówno obumarciem komórek, jak i ich uszkodzeniem wywołanym niedotlenieniem albo działaniem toksyn endo- albo egzodennych. AspAT występuje w komórkach wątroby, mięśnia sercowegoi mięśni szkieletowych, nerek, mózgu i erytrocytów. W diagnostyce ważne znaczenie ma stosunek aktywności AspAT/AlAT, który w warunkach fizjologicznych jest większy od 1. Przy pojawieniu się chorób miąższu wątrobowego iloraz ten jest najczęściej niższy od 0,9.

Definicja Ataksja-Teleangiektazja:
Co to jest postępujące schorzenie powiązane z autosomalnym genem recesywnym, charakteryzujące się ataksją móżdżkową, teleangiektazjami spojówek i skóry, nawracającymi zakażeniami zatok i płuc i wieloma aspat (aminotransferaza asparaginianowa) co znaczy.
Definicja Aberracje Chromosomowe:
Co to jest to są zmiany liczby albo budowy chromosomu, dotyczą autosomów i chromosomów płciowych aspat (aminotransferaza asparaginianowa) krzyżówka.
Definicja Alergiczny Nieżyt Nosa (Katar Sienny):
Co to jest podłożu stanu zapalnego błony śluzowej nosa, wywołanego czynnikami alergicznymi. Wyróżnia się 2 jego formy – sezonowa gorączka sienna i niesezonowy nieżyt nosa. Symptomy to raczej wodnisty, uporczywy aspat (aminotransferaza asparaginianowa) co to jest.
Definicja Aksony (Włókno Nerwowe):
Co to jest dwóch typów wypustek komórek nerwowych. Akson to część neuronu przewodząca impulsy nerwowe od ciała komórki w kierunku synapsy. Akson jest najdłuższą wypustką neurony i zawiera aksoplazmę (cytoplazmę aspat (aminotransferaza asparaginianowa) słownik.
Definicja Alkoholizm:
Co to jest alkoholu (alkoholizmem) nazywamy utratę kontroli nad spożywaną ilością alkoholu. Uzależnienie od alkoholu jest chorobą przewlekłą, która postępuje i może zakończyć się zgonem. Nie można kompletnie aspat (aminotransferaza asparaginianowa) czym jest.

Definicja AspAT (aminotransferaza asparaginianowa) w Słownik na A .

  • Dodano:
  • Autor: