mitochondrium co to znaczy
Definicja MITOCHONDRIUM w domu. Jak leczyć syntezę wysokoenergetycznych związków chemicznych.

Czy pomocne?

Jak leczyć Mitochondrium

Definicja MITOCHONDRIUM: to występujące w komórkach organellum, odpowiedzialne za syntezę wysokoenergetycznych związków chemicznych. Zachodzą w nim mechanizmy komórkowego oddychania tlenowego, prowadzące do stworzenia cząsteczek ATP, które gromadzą i przenoszą energię potrzebną do funkcjonowania organizmu. 

Definicja Moszna:
Co to jest skórno-powięziowym, otaczającym jądra, najądrza i krótki odcinek powrózków nasiennych. Jest uwypukleniem powłok brzucha i ma za zadanie zapewnić odpowiednią temperaturę jąder, a więc o ok. 2°C mitochondrium co znaczy.
Definicja Metabolizm:
Co to jest chemicznych zachodzących w żywych komórkach. Wszystkie związki chemiczne, które biorą w nich udział określa się jako metabolity. Reakcje chemiczne najczęściej przebiegają wieloetapowo albo cyklicznie mitochondrium krzyżówka.
Definicja Metabolity:
Co to jest chemiczne, które biorą udział w przemianach metabolicznych jako ich substrat lub wytwór. Metabolity są podstawowymi albo pośrednimi substancjami w szlakach metabolicznych. Są wytwarzane wewnątrz mitochondrium co to jest.
Definicja Megakariocyty:
Co to jest to duże komórki szpiku kostnego (rozmiar 50-100 µm), z których powstają trombocyty (płytki krwi), które pełnią zasadniczą rolę w procesach krzepnięcia krwi mitochondrium słownik.
Definicja Mutacja Punktowa (Genowa):
Co to jest materiału genetycznego (jego budowy chemicznej) obejmująca region najczęściej kilku-kilkunastu par nukleotydów. Zmiana dotyczy zamiany, dodania albo wypadnięcia fragmentu DNA albo RNA. Regularnie mitochondrium czym jest.

Definicja Mitochondrium w Słownik na M .

  • Dodano:
  • Autor: