wielowarstwowy nabłonek co to znaczy
Czym jest NABŁONEK WIELOWARSTWOWY. Medycyna dolna warstwa jest przytwierdzona do błony podstawnej.

Czy pomocne?

Co to jest NABŁONEK WIELOWARSTWOWY

Co oznacza NABŁONEK WIELOWARSTWOWY: - nabłonek zbudowany z więcej niż jednej warstwy komórek; dolna warstwa jest przytwierdzona do błony podstawnej; większość nabłonków w ciele kręgowca należy do wielowarstwowych, na przykład nabłonek naskórka, j. ustnej, gardła, przełyku (n. w. płaski), przewody łzowe (n.w. walcowaty), moczowody (n.w. przejściowy). Szczegółową nazwę n.w. określa się wedle kształtem komórek warstwy zewnętrznej.
Definicja NIACYNA:
Co to jest wit. PP) - zobacz kwas nikotynowy nabłonek wielowarstwowy co to jest.
Definicja NACZYNIE:
Co to jest drewna, przewodzący wodę i rozpuszczone w niej substancje; jest członowaną rurą powstałą poprzez połączenie szeregowo ułożonych komórek, których ściany końcowe ulegają zanikowi; boczne ściany n nabłonek wielowarstwowy definicja.
Definicja NIMFA:
Co to jest niewiele ruchliwe stadium larwalne u owadów o przeobrażeniu niezupełnym; przypomina postać dorosłą (a więc imago), od którego różni się niedorozwiniętymi skrzydłami; 2. ostatnie (czasem również nabłonek wielowarstwowy co znaczy.
Definicja NUKLEOSOM:
Co to jest podstawowa jednostka struktury → chromosomu, zbudowana z → histonów; na kompleks histonów nawinięty jest odcinek → DNA długości około 200 par zasad. Dzięki obecności n. nić DNA jest około 2,5 razy nabłonek wielowarstwowy słownik.
Definicja NEUROSEKRECJA:
Co to jest neurohormonów do krwi poprzez komórki nerwowe. U kręgowców kluczowym ośrodkiem n. jest → podwzgórze. U bezkręgowców n. zachodzi w zwojach głowowych albo tułowiowych; neurohormony bezkręgowców nabłonek wielowarstwowy znaczenie.

Czym jest NABŁONEK WIELOWARSTWOWY znaczenie na Słownik na N .

  • Dodano:
  • Autor: