melatonina skutki uboczne co to znaczy
Definicja Melatoninum skład. Co to jest normuje sen. Stosowanie Melatonina skutki uboczne.

Czy pomocne?

Leczenie Melatonina

Nazwa zagraniczna Melatonina: Melatoninum
Składniki leku Melatonina: melatonina
Forma leku Melatonina: tabletki
Kategorie: Ośrodkowy układ nerwowy
Specjalność: Medycyna rodzinna
Efekty pożądane Melatonina normuje sen
Podobne do Melatonina:
 • Melatonina, 3 mg, tabl., (K&K), 30 szt (K AND K MEDICPLAST),
 • Melatonina, tabletki, 1 mg, (Lek-AM), 90 szt,
 • Melatonina, tabletki, 3 mg, (Lek-AM), 14 szt,
 • Melatonina, tabletki, 3 mg, (Lek-AM), 60 szt,
 • Melatonina, tabletki, 5 mg, (K&K), 30 szt,
 • Melatonina, tabletki, 5 mg, (Lek-AM), 30 szt.
Zamienniki Melatonina: Melatonina o smaku pomarańczowym, tabletki, 3 mg, 60 szt (VIS)
Instrukcja Melatonina stosowanie: Wspomagająco w zaburzeniach snu związanych ze zmianą stref czasowych, zaburzeniach rytmu dobowego snu i czuwania u pacjentów niewidomych, zaburzeniach snu związanych z zaburzeniami rytmu snu i czuwania (np. w związku z pracą zmianową).DAWKOWANIE:Doustnie. W zaburzeniach snu związanych ze zmianą stref czasowych: 2 dni przed planowanym wylotem na wschód, około godziny 19.00 - 1-3 tabletki (1 mg), 1-2 tabletki (3 mg) lub 1 tabletka (5 mg) i kontynuować przez 4 dni po przylocie na miejsce tę samą dawkę 1 godzinę przed snem. Przy lotach na zachód - 1-3 tabletki (1 mg), 1-2 tabletki (3 mg) lub 1 tabletka (5 mg) 1 godzinę przed snem przez 4 dni po przylocie na miejsce. W zaburzeniach rytmu dobowego snu i czuwania u osób niewidomych: 1-3 tabletki (1 mg), 1-2 tabletki (3 mg) lub 1 tabletka (5 mg) około godziny 21.00-22.00. W zaburzeniach snu związanych z zaburzeniami rytmu snu i czuwania (np. w związku z pracą zmianową): 1-3 tabletki (1 mg), 1-2 tabletki (3 mg) lub 1 tabletka (5 mg) dziennie 1 godzinę przed snem. Działanie leku obserwuje się stopniowo, nierzadko po upływie 2 tygodni przyjmowania leku. Nie stosować po spożyciu alkoholu. Nie stosować u dzieci.MOŻLIWE SKUTKI UBOCZNE:Rzadko występuje ból głowy, senność, uczucie dezorientacji, może także dojść do obniżenia temperatury ciała. Po przyjęciu preparatu nie należy prowadzić pojazdów i wykonywać czynności wymagających koncentracji.POINFORMUJ LEKARZA:Gdy masz nadwrażliwość na melatoninę, zaburzenia czynności wątroby, depresję, zaburzenia hormonalne.
Dawkowanie Melatonina: Doustnie. W zaburzeniach snu związanych ze zmianą stref czasowych: 2 dni przed planowanym wylotem na wschód, około godziny 19.00 - 1-3 tabletki (1 mg), 1-2 tabletki (3 mg) lub 1 tabletka (5 mg) i kontynuować przez 4 dni po przylocie na miejsce tę samą dawkę 1 godzinę przed snem. Przy lotach na zachód - 1-3 tabletki (1 mg), 1-2 tabletki (3 mg) lub 1 tabletka (5 mg) 1 godzinę przed snem przez 4 dni po przylocie na miejsce. W zaburzeniach rytmu dobowego snu i czuwania u osób niewidomych: 1-3 tabletki (1 mg), 1-2 tabletki (3 mg) lub 1 tabletka (5 mg) około godziny 21.00-22.00. W zaburzeniach snu związanych z zaburzeniami rytmu snu i czuwania (np. w związku z pracą zmianową): 1-3 tabletki (1 mg), 1-2 tabletki (3 mg) lub 1 tabletka (5 mg) dziennie 1 godzinę przed snem. Działanie leku obserwuje się stopniowo, nierzadko po upływie 2 tygodni przyjmowania leku. Nie stosować po spożyciu alkoholu. Nie stosować u dzieci.MOŻLIWE SKUTKI UBOCZNE:Rzadko występuje ból głowy, senność, uczucie dezorientacji, może także dojść do obniżenia temperatury ciała. Po przyjęciu preparatu nie należy prowadzić pojazdów i wykonywać czynności wymagających koncentracji.POINFORMUJ LEKARZA:Gdy masz nadwrażliwość na melatoninę, zaburzenia czynności wątroby, depresję, zaburzenia hormonalne.
Skutki uboczne Melatonina: Rzadko występuje ból głowy, senność, uczucie dezorientacji, może także dojść do obniżenia temperatury ciała. Po przyjęciu preparatu nie należy prowadzić pojazdów i wykonywać czynności wymagających koncentracji.POINFORMUJ LEKARZA:Gdy masz nadwrażliwość na melatoninę, zaburzenia czynności wątroby, depresję, zaburzenia hormonalne.
Poinformuj lekarza gdy lek Melatonina: Gdy masz nadwrażliwość na melatoninę, zaburzenia czynności wątroby, depresję, zaburzenia hormonalne.
Dotyczy:
 • zaburzenia snu,
 • zaburzenia czuwania,
 • hormony,
 • szyszynka,
 • podróż,
 • strefa czasowa,
 • sen.

Definicja Melatoninum: Co to jest Melatonina lek w Skutki uboczne M .