tabletki paracetamol skutki co to znaczy
Definicja Paracetamolum skład. Co to jest przeciwbólowe, przeciwgorączkowe. Stosowanie Paracetamol.

Czy pomocne?

Leczenie Paracetamol (tabletki)

Nazwa zagraniczna Paracetamol (tabletki):Paracetamolum
Składniki leku Paracetamol (tabletki): paracetamol
Forma leku Paracetamol (tabletki): tabletki
Kategorie:Ośrodkowy układ nerwowy
Specjalność:
  • Ginekologia i położnictwo,
  • Pediatria,
  • Medycyna rodzinna.
Efekty pożądane Paracetamol (tabletki)
  • przeciwbólowe,
  • przeciwgorączkowe.
Podobne do Paracetamol (tabletki):
  • Paracetamol 0.5, tabletki (Polfa Łódź), 500 mg, 20 szt,
  • Paracetamol 0.5, tabletki, (Filofarm), 500 mg, 20 szt, w pojemniku,
  • Paracetamol, 250 mg, tabl.,(Polphar.),20 szt (POLPHARMA OTC),
  • Paracetamol, 500 mg, tabl.,(Byk Maz), 20 szt (BYK MAZOVIA),
  • Paracetamol, 500 mg, tabl.,(Chance),20 szt (CHANCE),
  • Paracetamol, 500 mg, tabl.,(Marcmed), 8 szt (MARCMED),
  • Paracetamol, 500 mg, tabl.,(P.Grodz.),20 szt (POLFA GRODZISK),
  • Paracetamol, 500 mg, tabl.,(P.Kut),20szt,poj (POLFA KUTNO-LEKI),
  • Paracetamol, 500 mg,tabl.,(Polpharma),20 szt (POLPHARMA OTC),
  • Paracetamol, tabletki (Biofarm), 500 mg, 20 szt.
Zamienniki Paracetamol (tabletki):
  • Acenol Forte, tabletki, 500 mg, 20 szt (GALENA),
  • Apap, tabletki, 500 mg, 12 szt (US PHARMACIA),
  • Codipar, tabletki, 500 mg, 12 szt (GLAXO WELLCOME POZNAN),
  • Efferalgan,500 mg, tabl.,16 szt (UPSA),
  • Panadol Tablets, tabletki powlekane, 500 mg, 12 szt (SMITHKLINE BEECHAM - OTC),
  • Tazamol, tabletki, 500 mg, 16 szt (POLFA TARCHOMIN).
Instrukcja Paracetamol (tabletki) stosowanie:Lek przeciwgorączkowy (w przeziębieniu, grypie) i przeciwbólowy w bólach różnego pochodzenia (bóle głowy, zębów, miesiączkowe, nerwobóle, bóle reumatyczne, mięśniowo-powięziowe, kostne i inne).DAWKOWANIE:Doustnie. Dorośli: 1-2 tabletki 2-4 razy na dobę, nie częściej niż co 4 godziny (maksymalna dawka dobowa w leczeniu doraźnym wynosi 4 g, w leczeniu długotrwałym 2,6 g). Dzieci: dawkę leku ustala się w zależności od wieku i masy ciała dziecka, zazwyczaj 10-15 mg/kg masy ciała. Dzieci 7-12 rok życia: 1/2 tabletki co 6-8 godzin. Nie stosować dłużej niż 10 dni u dorosłych i 3 dni u dzieci, w przypadku bólu gardła nie dłużej niż 2 dni.
Dawkowanie Paracetamol (tabletki):Doustnie. Dorośli: 1-2 tabletki 2-4 razy na dobę, nie częściej niż co 4 godziny (maksymalna dawka dobowa w leczeniu doraźnym wynosi 4 g, w leczeniu długotrwałym 2,6 g). Dzieci: dawkę leku ustala się w zależności od wieku i masy ciała dziecka, zazwyczaj 10-15 mg/kg masy ciała. Dzieci 7-12 rok życia: 1/2 tabletki co 6-8 godzin. Nie stosować dłużej niż 10 dni u dorosłych i 3 dni u dzieci, w przypadku bólu gardła nie dłużej niż 2 dni.
Skutki uboczne Paracetamol (tabletki):Sporadycznie: skórne reakcje uczuleniowe (pokrzywka, rumień, zapalenie skóry, plamica barwnikowa), anemia, zmiany w obrazie krwi. Lek stosowany w dużych dawkach lub przewlekle może upośledzić czynność wątroby i/lub nerek.POINFORMUJ LEKARZA:Gdy masz nadwrażliwość na paracetamol.
Poinformuj lekarza gdy lek Paracetamol (tabletki):Gdy masz nadwrażliwość na paracetamol.
Dotyczy:
  • ból głowy,
  • ból,
  • ból miesiączkowy,
  • grypa,
  • przeziębienie.

Definicja Paracetamolum: Co to jest Paracetamol (tabletki) lek w Skutki uboczne P .