chcę radzeniu sobie co to znaczy
Co znaczy radzeniu sobie z frustracją?. Co to jest wedle ich wolą? Ile ograniczeń nakładanych na.

Czy pomocne?

Ale ja nie chcę! O radzeniu sobie z frustracją, zniecierpliwieniem i przekorą.

Definicja z ang. But I do not want! About coping with frustration, impatience and defiance., z niem. Aber ich will nicht! Über Umgang mit Frustration, Ungeduld und Trotz..

Autor (autorzy):
Szczegóły wydania: Jedność, Kielce 2005, wyd. 1, Oprawa: miękka foliowana,48 str., Wymiary: 170 x 220 mm , Waga: 0.13 kg
Zagadnienia: chcę radzeniu sobie
ISBN: ISBN 83-7442-071-5
Opis: Co zrobić, kiedy dzieci chcą, by wszystko działo się zawsze wedle ich wolą? Ile ograniczeń nakładanych na maluchy jest sensownych, a ile zbędnych? W jaki sposób dorośli w trudnych przypadkach mogą zachować spokój? Celem tego poradnika przeznaczonego dla rodziców i wychowawców jest pokazanie, jak dzieci w wieku od 3 do 7 lat mogą radzić sobie z rozczarowaniami i frustrującymi przeżyciami. Podręcznik zawiera przykłady wzięte prosto z życia i łatwe do zrealizowania zabawy i pomysły. Przedstawia, w jaki sposób dorośli mogą towarzyszyć dzieciom w ''odkrywaniu świata'' i pomagać im w rozwijaniu cierpliwości i pewności siebie. Heike Baum - urodzona w 1963 roku. Jest pedagogiem zabawy (Akademia Remscheid), specjalistą od dynamiki grupowej i superwizji. Od ponad dziesięciu lat prowadzi seminaria dla pracowników różnych placówek pedagogicznych i terapeutycznych. Skupia się przy tym na problemach emocjonalnych, na przykład na smutku, złości i strachu. Dzięki wieloletnim doświadczeniom wyniesionym z pracy z dziećmi i z młodzieżą zwraca szczególną uwagę na często lekceważone u młodych ludzi problemy intrapsychiczne i emocjonalne. Jest autorką wielu znanych publikacji z zakresu pedagogiki i pedagogiki zabawy, często zaskakujących swoim nowatorstwem. Wymyśliła sporo gier planszowych.
Spis treści:

Czym jest znaczenie w Słownik na A .