czas niepewności dzieciach co to znaczy
Co znaczy dzieciach w rodzinach zastępczych?. Co to jest przybranej rodzinie? Takie pytania zadają.

Czy pomocne?

CZAS NIEPEWNOŚCI. O dzieciach w rodzinach zastępczych.

Definicja z ang. TIME OF UNCERTAINTY. The children in foster care., z niem. Zeit der Ungewissheit. Die Kinder in Pflegefamilien..

Autor (autorzy):
Szczegóły wydania: Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne, Gdańsk 2007, wyd. 1, Oprawa: twarda,40 str., Wymiary: 205 x 205 mm , Waga: 0.30 kg
Zagadnienia: czas niepewności dzieciach
ISBN: ISBN 83-60577-00-5
Opis: Czy wrócę do moich rodziców? Czy na zawsze zostanę w przybranej rodzinie? Takie pytania zadają dzieci będące w rodzinach zastępczych, a w odpowiedzi słyszą: ''Nie wiadomo''. Okres niepewności mówi o uczuciach i zmartwieniach tych dzieci i o pytaniach, które je nurtują. W uwagach dla rodziców zastępczych i innych dorosłych omówione zostały złożone przeżycia dziecka. Autorki podkreślają znaczenie otwartej komunikacji, pokazują także, jak udzielać dziecku pomocy, by mogło przystosować się do nowej sytuacji i prawidłowo rozwijać, wykorzystując tkwiący w nim potencjał. Doświadczone w pracy z dziećmi autorki napisały książkę, która przynosi dzieciom wiedzę i wsparcie w tym trudnym dla nich czasie. Pomaga im zachować radość dzieciństwa i mimo napotykanych trudności, żyć pełnią życia.
Spis treści:

Czym jest znaczenie w Słownik na C .